Drabina strażacka to podstawowy element wyposażenia każdej jednostki pożarniczej. To nieocenione narzędzie strażaka w jego codziennej pracy – pomaga bowiem w skuteczny sposób przeprowadzić akcję pożarniczo-gaśniczą. Dzięki temu ratownicy mogą dostać się na duże wysokości, np. budynki, unikając wchodzenia do ich środka.

Drabiny strażackie KRAUSE wyróżniają się solidnością i wytrzymałością. Dzięki nowoczesnym technologiom, posiadają zabezpieczenia zapewniające bezpieczeństwo podczas pracy. Drabiny objęte są kilkuletnią gwarancją na podstawowe elementy konstrukcyjne. Dzięki temu idealnie sprawdzą się jako narzędzie pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Drabiny pożarnicze dzielimy na przystawne, wolnostojące, wiszące, teleskopowe oraz wysuwane. W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ich stopnie są wykonane z materiałów antypoślizgowych. Drabiny oraz poszczególne jej elementy są produkowane z wysokojakościowego stopu aluminium, dzięki czemu są lekkie a zarazem wytrzymałe. Nie ulegają korozji, ponieważ są trwale przed tym zabezpieczane. W okresie użytkowania nie wymagają żadnych specjalistycznych zabiegów konserwujących – oprócz utrzymania czystości.

Jaka drabina sprawdzi się w pożarnictwie?

Drabiny stosowane w pożarnictwie muszą odznaczać się dużym wskaźnikiem bezpieczeństwa i posiadać odpowiednie parametry, zgodne ze Świadectwem Dopuszczenia CNBOP nr 0515/2009 stwierdzającym, że drabina powinna spełniać wymagania pkt. 5.1. zał. Nr 2 do rozporządzenia MSWiA z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia.

Multizadaniowy sprzęt

Drabiny są przydatne w ratownictwie wodnym i lądowym. Okazują się niezastąpione podczas załamania się tafli lodu. Tego typu narzędzie wykorzystywane jest nie tylko w działaniu naziemnym, ale również podziemnym – podczas interwencji w studniach, kanałach czy wyrwach.

Sprawdzone źródło – gwarancja satysfakcji

Niemiecka firma KRAUSE od ponad 100 lat wyróżnia się dynamicznym rozwojem i innowacyjnością, będąc jednocześnie jednym z wiodących producentów drabin i rusztowań na rynku międzynarodowym. Jej produkty wyróżniają się wieloma zaletami w zakresie funkcjonalności, obsługi i bezpieczeństwa.

Zapraszamy do zapoznania się z opisami technicznymi naszych produktów i składania zamówień na interesujące Państwa drabiny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here