Jak dobrać lustro do pomieszczenia? Lustra w salonie, sypialni, łazience

0
691

Właściwy wybór lustra do mieszkania czy domu może wiele zdziałać pod względem dekoracyjnym. Jego kształt, obramowanie, wielkość czy styl, powinny być dostosowanie zarówno do danego pomieszczenia, miejsca powieszenia, jak i stylu aranżacyjnego. Na co zwracać uwagę wybierając lustro do salonu, sypialni i łazienki?

Jak wybrać lustro do wnętrza?

Lustro wbrew pozorom stanowi wyjątkowy element dekoracyjny, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdzie. Może pełnić wiele funkcji – praktyczną, ozdobną, jak również służyć do zatuszowania niedoskonałości pomieszczenia poprzez optyczne jego powiększenie. Powinno się zwrócić także uwagę na wystrój danego wnętrza, a odpowiedni dobór stylu, pozwoli na idealne wpasowanie się w aranżację i będzie stanowiło jego uzupełnienie. Wybór jest duży – różne wielkości, kształty, kolory, style, formy obramowania. Dobrze jest wiedzieć, czym się kierować, gdy będziemy wybierać lustro do konkretnego pomieszczenia.

Jakie lustro do salonu?

Walory dekoracyjne lustra mogą być naprawdę duże, nie bez powodu więc wybierane są one do różnych pomieszczeń, w tym także do salonu. Sprawdzają są one na wiele różnych sposobów. Między innymi lustro w małym salonie optycznie powiększa pomieszczenie (homebook.pl/produkty/lustra), jak również pozwala na lepsze doświetlenie wnętrza. Poprzez wybór odpowiedniej wielkości, kształtu i ramy możemy dostosować je do każdego stylu – klasycznego, nowoczesnego, minimalistycznego, glamour, eklektycznego i wielu innych. Dodatkowo zawieszenie lustra w salonie, pozwoli na stworzenie wrażenia lekkości i świeżości, potęgując przy tym efekt głębi. Jeżeli chodzi o miejsce powieszenia, najlepiej sprawdzi się na ścianie za sofą lub nad konsolą. Niewielkie okrągłe lustro będzie ciekawą ozdobą, duże i prostokątne optycznie powiększy przestrzeń.

Jakie lustro do sypialni?

Sypialnia to nasza prywatna przestrzeń, której najważniejszą cechą będzie wygoda i komfort. Najczęściej też spełnia ono rolę przede wszystkim praktyczną, dlatego dobrze, aby lustro było duże, najlepiej zawieszone na ścianie lub o nią się opierające. Pozwoli to na codzienne szykowanie się do wyjścia z możliwością obejrzenia siebie od dołu do góry. Z innych opcji można zdecydować się na lustro wieszane na szafie lub będące jej częścią. Oczywiście powinniśmy się kierować tym, co będzie nam najbardziej przydatne. Dzięki posiadaniu lustra w sypialni zyskujemy praktyczną funkcję, dekorację oraz integralny element aranżacji pomieszczenia.

Jakie lustro do łazienki?

Lustro w łazience to podstawa. W tym pomieszczeniu spełnia ono przede wszystkim funkcję praktyczną, choć również i tutaj warto postarać się o uwzględnienie walorów dekoracyjnych, nawiązujących do stylu panującego we wnętrzu. To właśnie w łazience wykonujemy większość podstawowych czynności pielęgnacyjnych – myjemy się, nakładamy makijaż czy w przypadku mężczyzn – golimy zarost. Ważne jest więc, by lustro było wystarczająco duże i dobrze oświetlone, najlepiej światłem punktowym, dzięki czemu lepiej będziemy widzieć swoje odbicie, jednocześnie nie będąc oślepieni. Najczęściej lustra w łazience wiesza się tuż nad umywalką, mogą być one osobnym wyposażeniem lub częścią łazienkowej szafki. Istotne jest też uwzględnienie wzrostu domowników, aby każdy mógł swobodnie z niego korzystać – i ci wysocy, i ci niscy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here