Jednym z bardziej popularnych ze względu na praktyczność i estetykę stylów wnętrzarskich, jest styl skandynawski. Ten wyjątkowy styl posiada mocny akcent, który zyskuje dzięki właśnie dodatkom i wysoce estetycznym wnętrzu.

Jednym z bardziej popularnych ze względu na praktyczność i estetykę stylów wnętrzarskich, jest styl skandynawski. Ten wyjątkowy styl posiada mocny akcent, który zyskuje dzięki właśnie dodatkom i wysoce estetycznym wnętrzu. Odpowiadając na pytanie, jak urządzić salon w stylu skandynawskim, warto się zastanowić, jakie pomieszczenie mamy do dyspozycji. Jeśli jest to małe mieszkanie z mikroskopijnym metrażem, to dużo trudniej będzie urządzić je w tym stylu. Jeśli zaś jest to mieszkanie duże i przestrzenne, to świetnie sprawdzi się tu styl skandynawski. Jest on opartu bowiem na minimalistycznym i przejrzystym podejściu. To właśnie ów minimalizm ma przywodzić na myśl surowe i chłodne warunki, jakie panują w tym miejscu. Dlatego bardzo popularne są proste i symetryczne rzeczy, takie jak narożniki z wysokimi nóżkami. To właśnie one sprawiają, że pokój wydaje się bardziej przestrzenny. Rewelacyjnie wygląda to w przypadku, gdy podłoga jest jasna i ładnie się świeci. Wówczas optycznie pomieszczenie jest większe. Wszystkie meble powinny mieć również odpowiednią kolorystykę oraz strukturę. Styl skandynawski to nie koniecznie plusz i tiule. W tym stylu stawia się na surowość i mocne wyczucie charakteru pomieszczenia. Powinno być ono umeblowane możliwie jak najsurowiej i minimalistycznie, jednak można pozwolić sobie na odrobinę przytulności, jakie dają, chociażby ciepłe pledy w odpowiednim kolorze.

Jakie kolory dominują w stylu skandynawskim?

Jak zostało to już wspomniane, styl skandynawski to wyjątkowe połączenie surowości i charakteru państw spowitych śniegiem i mrozem. Jeśli chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak urządzić salon w stylu skandynawskim, a dokładniej w jakich kolorach, to najlepiej postawić na biel i niebieski, szary i drewniane akcenty. To właśnie one sprawią, że całość świetnie się skomponuje. Można postawić na surowe drewniane schody lub drewniane panele. One w połączeniu z wysokimi meblami sprawią, że salon wyda się przytulniejszy. Można również rządzić taki salon w małym mieszkaniu. Należy wówczas postawić nie tylko na kolorystyczne akcenty, ale również na odpowiednie ułożenie i praktyczność każdego mebla. Jeśli salon jest również miejscem dla gości podczas odwiedzin, to zamiast kanapy, warto postawić wygodny narożnik z funkcją spania. Narożniki z wysokimi nóżkami świetnie odnajdą się w tym stylu i sprawi to, że nie tylko przestrzeń będzie się świetnie prezentować, ale również będzie rozsądnie zagospodarowana. To właśnie dzięki temu można samodzielnie spełnić wszystkie wymagania względem odpowiedniego ułożenia w salonie, jak i również świetnej jego aparycji. Dla podkreślenia stylu można zadbać o kilka dodatków, takich jak proste półki na książki, małe dywaniki pasujące kolorystycznie, czy szklane wazony. Wszystko to razem sprawi, że salon będzie miał niepowtarzalny charakter. Ów styl świetnie sprawdza się w dość ciemnych pomieszczeniach, gdyż biel i błękit rewelacyjnie to rozjaśniają i nadają przytulnego poblasku. Pomieszczenia te są również praktyczne, gdy w domu są dzieci, gdyż jasną powierzchnię szybko się sprząta, a brak wielu dodatków sprawi, że dziecko będzie bezpieczne i nie narobi bałaganu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here