Jak zacienić poddasze?

0
864

Poddasza mają swój niepowtarzalny urok i atmosferę, która zachęca do oryginalnych rozwiązań dekoratorskich. Urządzenie poddasza to nie lada wyzwanie. Nietypowe skosy i okna w dachu ograniczają możliwość zorganizowania przestrzeni. Zacienienie okien to nie tylko konieczność, ale również wspaniała dekoracja, która pozwoli utrzymać harmonijny wygląd wnętrza.

Poddasze to przestrzeń między więźbą dachową i ostatnim piętrem budynku. Adaptację poddasza można wykorzystać do celów mieszkalnych i jako kolejne designerskie wyzwanie zagospodarowania nietypowej przestrzeni.

Postaw na rolety tekstylne

Ważnym elementem wyposażenia wnętrz jest również wybór odpowiednich osłon okiennych. Najbardziej popularne i dostępne cenowo osłony do okien dachowych to zdecydowanie rolety tekstylne. Tkanina o różnym stopniu przepuszczalności światła jest płynnie prowadzona w prowadnicach bocznych, które zapobiegają przedostawaniu się światła do pomieszczenia.

We wzorniku znajdziesz duży wybór tkanin i wzorów, więc możesz popuścić wodze fantazji. Tkaniny rolet do okien dachowych są w większości takie same, jak tkaniny na rolety do klasycznych okien, dlatego można je zestawiać na zasadzie kontrastu lub podobieństwa.

Jak dokonać pomiaru rolet do okien dachowych?

  1. Pomiar rolety do standardowych okien dachowych jest bardzo prosty. Wystarczy podać producenta okna i rodzaj oraz wielkość z tabliczki znamionowej. Tabliczka znamionowa z reguły znajduje się w górnym narożniku skrzydła okna.
  2. W przypadku rolety do nietypowych okien dachowych należy podać:
    • szerokość i wysokość przy szybie (mierzymy widoczną szklaną powierzchnię między listwami przyszybowymi)
    • szerokość i wysokość na krawędzi ramy (mierzymy wewnętrzne krawędzie ramy)
    • głębokość ramy okiennej (mierzona od szyby głębokość listwy przyszybowej, minimalna głębokość do montażu to 40 mm)

Rolety tekstylne to nie tylko gwarancja doskonałego zacienienia, ale również element chroniący naszą prywatność. Kolorystykę tkanin możesz wybierać spośród szerokiej oferty tkanin o różnych właściwościach i skomponować osłony okienne dokładnie według własnych potrzeb i upodobań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here