Zakup mieszkania to na tyle duże przedsięwzięcie, że powinno być poprzedzone odpowiednim czasem na zastanowienie się. Niewiele jest osób, które mogą swoje przyszłe lokum zakupić za gotówkę, dlatego też częstą decyzją idącą równo z tą o zakupie mieszkania, jest decyzja o zaciągnięciu kredytu. Jest to zobowiązanie na całe życie, dlatego warto jest spojrzeć na tanie mieszkania, które w dzisiejszych czasach można swobodnie znaleźć. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Czy tanie mieszkania opłaca się kupować?

Mierzmy czyny na zamiary. Musimy też wiedzieć, co planujemy w naszym życiu robić, gdzie mieszkać, pracować. Czy chcemy mieć dzieci? Nasze mieszkanie powinno rozwijać się razem z nami i czasami decyzja o zakupie mniejszego lokum może być wyjątkowo nietrafiona. Trudno zdecydować się na wydanie większej ilości pieniędzy, kiedy jesteśmy singlami, ale warto pomyśleć o przyszłości, bo czy wydawanie za jakiś czas podobnej kwoty na odrobinę większe mieszkanie jest rozsądne? Tanie mieszkania to takie, które za swoją cenę zapewniają maksymalny potrzebny nam komfort, a nawet więcej. Deweloperzy prześcigają się w oferowaniu klientom świetnym mieszkań, które spełniają ich wymagania z nawiązką. I tak właśnie powinno być.

Kupując więc mieszkanie, powinniśmy pamiętać o:

  • naszych potrzebach teraz i za kilka oraz kilkanaście lat,
  • naszych możliwościach finansowych,
  • lokalizacji,
  • możliwości wprowadzenia ewentualnych zmian,
  • wielkości,
  • położeniu pomieszczeń według stron świata.

Rozmieszczenie pomieszczeń w nowym mieszkaniu

Oprócz metrażu i ogólnie potrzebnej nam przestrzeni powinniśmy zwrócić uwagę na rozmieszczenie pomieszczeń, które się w nim znajdują. Jeżeli wszystkie z nich będą miały okna jedynie na jedną stronę, to musimy liczyć się z pewnymi konsekwencjami zależnymi od stron świata. Jeśli wyjście okien będzie na południe, to w naszym mieszkaniu będzie jasno, ale latem może być też bardzo ciepło. Ekspozycja na północ da odwrotne efekty. Jeśli natomiast zdecydujemy się na stronę wschodnią, to światła będzie mniej, ale w domu powinno być przyjemna temperatura. Wystawienie zachodnie jest najbardziej przyjemne, ale dla osób nielubiących dużej ilości światła może być kłopotliwe. Najlepszym wyborem jest tanie mieszkanie narożne, które posiada pomieszczenia wystawione na dwie strony świata. Dzięki temu możemy na przykład naszą sypialnię dać od południa, a salon od zachodu. Dużo światła, ciepło, ale fajne zróżnicowanie. Tanie mieszkania mogą być dobrze usytuowane i zaplanowane, trzeba tylko znaleźć dewelopera, któremu na tym zależało.

Kredyt na tanie mieszkanie

Zaciągnięcie kredytu to zobowiązanie na kilkadziesiąt lat i lepiej oraz bezpieczniej dla nas, jeśli nie weźmiemy go sami. Stąd częste sytuacje brania kredytów w parach. Kupując tanie mieszkania wiele osób decyduje się na mniejszy kredyt, ale z wkładem własnym, który pokrywa część kosztów związanych z zakupem. W ten sposób skracamy okres kredytowania, którego miesięczne raty będą też odpowiednio niższe. Kupując nowe tanie mieszkanie musimy się liczyć także z tym, że trzeba je będzie wykończyć, chyba że decyzja padnie na wybór mieszkania wykończonego – odpowiednio droższego, ale za to wykonanego w naprawdę dobry sposób. Warto poświęcić całemu procesowi więcej czasu, a nie będziemy żałować żadnej podjętej przez nas decyzji, która w tym przypadku będzie się za nami ciągnęła całe życie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here