Skandynawski styl cieszy się od lat rosnącą popularnością. Płynący z północy nurt doskonale odnajduje się w polskiej rzeczywistości, co potwierdzają projektanci wnętrz, którzy mają coraz większą liczbę zamówień dotyczących stworzenia projektu właśnie w tej aranżacji. Najczęściej znajduje ona swoje zastosowanie w kuchni, gdzie pojawia się pewne wyzwanie – jaki stół wybrać?

Kuchnia w skandynawskim stylu – czym się charakteryzuje?

Skandynawska aranżacja kuchni to niesłabnący trend, który już zdobył w Polsce tysiące fanów. Jasna kolorystyka połączona z wykorzystaniem naturalnych materiałów i delikatnych tkanin doskonale zdaje egzamin w kuchni, gdzie tworzy przyjazny klimat przytulnego pomieszczenia.

Tak stworzone kuchnie odznaczają się dużą elegancją i naturalnym klimatem, który zachęca do tego, żeby do nich wracać. Naturalne materiały wykorzystywane są w każdym jej elemencie – na podłodze znajduje się drewniana podłoga, na oknach wiszą zasłony wykonane z wysokiej jakości materiałów, a wszystkie meble powstają w wysokiej jakości drewna. Całość w odcieniach bieli i szarości, które tworzą ciepłe pomieszczenie, a jednocześnie zachowuje elegancję.

Stół do jadalni?

Ważnym elementem każdej jadalni jest znajdujący się tam stół. W wielu nowoczesnych aranżacjach odchodzi się ostatnimi czasy od ich stosowania, a zastępuje się je wyspami lub aneksami kuchennymi. Takie rozwiązania są niedopuszczalne, jeśli myślimy o prawdziwej kuchni w stylu skandynawskim – tutaj potrzebny jest prawdziwy stół ustawiony w centralnej części pomieszczenia. Jak go wybrać?

Stół skandynawski, który jest tworzony specjalnie dla tego typu aranżacji, podobnie jak inne meble, wykonany jest z drewna. Najlepiej prezentuje się on w odcieniach bieli i szarości, ale może on być także w naturalnym kolorze drewna. Zarysy słoi dodadzą mu charakteru, który jest nieodłączną częścią stylu skandynawskiego.

Stoły skandynawskie cechują się potężnym wyglądem i elegancją, którą zawdzięczają drewnu. Koniecznie muszą być w całości wykonane z drewna, ponieważ tylko wtedy w pełni oddadzą charakter tego stylu. Na rynku dostępne są również produkty z tylko drewnianym blatem, ale są to rozwiązania raczej rzadko stosowane.

Stół skandynawski krzesłami

W stylu skandynawskim bardzo ważna jest harmonia – każdy element aranżacji musi do siebie pasować, tak by całość tworzyła spójny ład. Między innymi dlatego, przy zakupie stołu skandynawskiego warto wybierać rozwiązania z krzesłami, ponieważ wówczas mamy pewność, że będą one pasowały do centralnego punktu jadalni.

Mogą być one w kolorze zbliżonym do odcienia, w jakim jest stół, ale równie dobrze sprawdzą się kolory takie jak biały, beżowy, czy też odcienie charakteryzowane na drewno. Będą się one, nie tylko doskonale komponować ze stołem, ale również innymi elementami kuchni.

Stół skandynawski – praktyka i elegancja

Meble utrzymane w aranżacji skandynawskiej odznaczają się ogromną elegancją, która wynika z zastosowania stonowanych kolorów, a także drewna. Tak samo jest w przypadku stołów skandynawskich, do których wytworzenia wykorzystuje się drewno przez co nie tylko wyglądają świetnie, ale również są bardzo wytrzymałe.

Co najważniejsze, nie tylko stanowią one ważny element dekoracyjny pomieszczenia, ale również są bardzo praktyczne. W wielu mniejszych mieszkaniach, czy też domach stanowią nie tylko miejsce spożywania posiłków, ale również przestrzeń, w której przygotowane są dania, a nawet służą jako miejsce pracy na laptopie, czy też komputerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here