Poznań, czyli stolica województwa wielkopolskiego, jest nowoczesnym, prężnie rozwijającym się miastem, z najniższym poziomem bezrobocia w kraju. Nic więc dziwnego w tym, że cały czas powstają tam nowe inwestycje, między innymi deweloperzy budują nowe budynki mieszkalne. Jednym z nich jest budynek przy ul. Karpiej. Warto zwrócić uwagę na historię tego miejsca.

Dlaczego ulica Karpia?

Karp w nazwie ulicy na Osiedlu Naramowice znalazł się tam nieprzypadkowo. To właśnie tam w danych czasach znajdowały się hodowlane stawy rybne, gdzie hodowano przede wszystkim karpie. Leżały one na terenie dawnych dóbr dworskich, przejętych jeszcze w latach 20. XX wieku za długi przez władze miasta Poznań.

Podczas II wojny światowej Niemcy zmieniali w Poznaniu nazwy wszystkich ulic, w tym również w Naramowicach. Karpia pozostała niezmieniona, ale przetłumaczono ją na język niemiecki i zyskała nową formę „Karpfenstrasse”.

Dynamicznie rozwijające się miejsce

Wzrastająca liczba mieszkańców, nowe miejsca pracy, sklepy i punkty usługowe – ulica Karpia w ciągu ostatnich kilku lat notuje szybki rozwój. Z uwagi na stan jej nawierzchni władze miasta i Rada Osiedla Naramowice, w którym ulica się znajduje, planują inwestycję drogową.

Dziś ulica Karpia jest miejscem pełnym zieleni, usytuowanym w spokojnej części Poznania w Naramowicach. Dla przyszłych mieszkańców tego miejsca liczyć się będzie to, że z Naramowic niedaleko jest na przykład do centrum Poznania. Dlatego dostęp do ważnych punktów infrastrukturalnych jest tu ułatwiony.

Poszukując mieszkania na Osiedlu Naramowice, można zdecydować się na przykład na zakup lokalu mieszkalnego przy ul. Karpiej 22. Tam bowiem wybudował nowe, eleganckie mieszkania deweloper Red Co. Inwestycja obejmuje kompleks trzech wielorodzinnych obiektów mieszkalnych. Nowoczesne, eleganckie osiedle znajduje się w odpowiedniej odległości od śródmieścia i związanego z nim zgiełku, ale jest znakomicie skomunikowane z nim, dlatego nie ma problemu z dotarciem do niego.

Można spodziewać się, że i same Naramowice w dalszym ciągu będą się rozwijać. Świadczą o tym chociażby kolejne sklepy, markety, a nawet hotele budowane przy ulicy Karpiej w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here