Okiennice drewniane widoczne coraz częściej na elewacjach domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej czy obiektów wielorodzinnych, takich jak apartamentowce, czy klasyczne bloki to rozwiązanie estetyczne i praktyczne. Poniżej kilka rzeczy, których być może nie wiedziałeś o specyfice tego rodzaju przesłon okiennych zewnętrznych.

Okiennice zewnętrzne mogą stanowić warstwę izolacyjną w budynku w czasie zimy

Okiennice zewnętrzne drewniane producent mogą jak najbardziej poprawiać izolacyjność cieplną budynku. Stanowią dodatkową warstwę izolacyjną i nawet gdy nie są ocieplane (np. w ich przekroju nie ma pianki poliuretanowej), to jednak, gdy są zamknięte, ograniczają przepływ powietrza przez szyby oraz chronią je przed bezpośrednim kontaktem ze śniegiem czy opadami. Okno zamknięte na noc okiennicą nie jest narażone na bezpośrednie podmuchy chłodnego wiatru. Szyba jest chroniona na tym pierwszym froncie zetknięcia z zacinającym śniegiem lub deszczem dodatkową warstwą. Należy jednak przy tym pamiętać, że izolacja termiczna budynku to nie jest główny sens zakładania okiennic drewnianych, gdyż w tej roli lepiej sprawdzą się na przykład rolety aluminiowe z dodatkowym materiałem ochronnym, tak jak wspomniana pianka.

Latem, okiennice zewnętrzne drewniane mogą ochronić wnętrze budynku przed nadmiernym przegrzewaniem

Okiennice zewnętrzne drewniane producent zachowują się tak samo jak drewniane domy. Zimą grzeją, a latem dają wytchnienie od upałów. Wszystko dzięki temu, że drewno jest higroskopijne, oddycha i jest blokerem dla wiatru i jest nieprzenikalna dla słońca. Instalując okiennice zewnętrzne drewniane w formie żaluzji dajemy sobie możliwość swobodnego regulowania dopływu światła słonecznego w czasie dnia,a tym samym możemy spowodować, że w czasie upałów pomieszczenie nie będzie nadmiernie się nagrzewało.

Okiennice zewnętrze pasują zarówno do starych, jak i do nowych budynków

Nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami, czy drewniane chaty z bali – w obu tych przypadkach okiennice drewniane mogą wyglądać stylowo i nowocześnie. Zwłaszcza, gdy wybierzemy modele żaluzjowe, przesuwane na prowadnicach. O tym, że drewniane okiennice zewnętrzne pasują do nowoczesnych budynków mogą pokazać nam szczególnie przykłady domów francuskich, w których szczególnie chętnie instaluje się drewniane przesłony okienne. Nie tylko żaluzjowe, ale również te w pełni tradycyjne, składające się z dwóch połaci drewna, sczepianych ze sobą po zamknięciu specjalną zasuwą. Są to prawdziwe perełki architektoniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here