Jak wybrać idealny regał na książki: poradnik dla miłośników literatury

10 maja 2023 Barbara Milka 0
Jak wybrać idealny regał na książki: poradnik dla miłośników literatury

 

Rzymski polityk Marek Cyceron powiedział kiedyś: „Dom bez książek to ciało bez duszy”. Z jego słowami zgodzi się zapewne wielu miłośników literatury. Posiadając pewną kolekcję dzieł literackich, nie trzymajmy jej za zamkniętymi drzwiami, lecz odpowiednio ją wyeksponujmy.

Designerskie regały mogą stanowić ciekawe punkty centralne w salonie. Potrafią także urozmaicić wystrój pomieszczenia. Jeśli jesteś miłośnikiem literatury i szukasz pierwszego regału do swojego domu lub po prostu chcesz dodać nowy do swojej obecnej kolekcji, powinieneś prześledzić nasz przewodnik, który odpowiada na pytanie: „Jak wybrać idealny regał na książki?”.

Jaki duży regał na książki wybrać?

Jedną z podstawowych kwestii jest to, jaki rozmiar ma mieć ten mebel. Będzie to zależało od kilku czynników. Po pierwsze, ile masz miejsca w pokoju, w którym planujesz go umieścić? Jeśli jest dużo otwartej przestrzeni, możesz wybrać szeroki regał na książki. W sytuacji, gdy nie mamy dużo miejsca, ​sprawdzi się wyższy, lecz węższy egzemplarz. Posiadając skromną kolekcję książek, wystarczy jeden większy lub kilka małych regałów. Upewnij się więc, że znasz rozmiary pomieszczenia, którym będzie stał mebel, zanim dokonasz jego zakupu.

Jaki rodzaj regału będzie odpowiedni?

Na rynku jest wiele różnych regałów na książki. Zastanów się więc, jaki wygląd Ci się podoba i czego dokładnie potrzebujesz, aby zmieścić swoją kolekcję. Jeśli cenisz prostotę, to standardowy prostokątny bądź kwadratowy regał powinien Ci odpowiadać. Może on być wysoki i wąski lub szeroki i niższy, z otwartymi lub zamkniętymi plecami.

Inną opcją jest regał obecnie modny sześcienny. Niektóre regały na książki mogą być prawie tak samo dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Część z nich została zaprojektowana tak, aby ładnie wyglądały i podkreślały oryginalny wystrój wnętrza. Mają one zazwyczaj cienkie ramy, otwarte półki o ciekawych kształtach i kilka dekoracyjnych akcentów.

Który styl najlepiej wpasuje się do Twojego wnętrza?

Na koniec zastanów się, jaki kolor i materiał wybrać. Kiedy myślisz o regałach na książki, prawdopodobnie w głowie masz typowy drewniany mebel z otwartymi półkami. Jeśli kochasz drewno i masz tradycyjny wystrój domu, to taki egzemplarz świetnie się sprawdzi. W przypadku, gdy Twoje wnętrze jest bardziej designerskie, lepszym wyborem będzie nowoczesny regał książkowy o ciekawym, nietypowym kształcie bądź nietypowym kolorze. Pomoże on podkreślić wyrazisty charakter Twojego pomieszczenia.

Sprawdź ofertę https://bihome.pl/Komody-i-regaly i dobierz regał na książki idealny do nowoczesnego mieszkania w każdym stylu!

Barbara Milka

jest pasjonatem aranżacji wnętrz z wieloletnim doświadczeniem w branży. Specjalizuje się w tworzeniu funkcjonalnych i estetycznych przestrzeni, które odzwierciedlają osobowość i potrzeby użytkowników. Na Armaturawnetrz.pl regularnie publikuje artykuły pełne praktycznych porad, najnowszych trendów i kreatywnych pomysłów, które pomagają w realizacji projektów wnętrzarskich na każdym etapie.

Napisz komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.

Ciemny
Jasny