Nasza mała łazienka – trochę inspiracji

20 marca 2019 Barbara Milka 0
Nasza mała łazienka – trochę inspiracji

Urządzenie małej łazienki może być sporym wyzwaniem, niewielkie pomieszczenie a elementów układanki jest wiele. Na nasze szczęście taki problem ma wiele osób, zwłaszcza, jeżeli mieszkamy w bloku, gdzie łazienka często nie jest mała, tylko mikroskopijna. Inspiracji zatem jest wiele, wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę „mała łazienka inspiracje” i już mamy tysiące propozycji wyposażenia. Galeria aż kipi od pomysłów, jak zagospodarować tą przestrzeń, nic, tylko czerpać! A co, jeżeli chcemy być bardziej wyjątkowi? Jeżeli chcemy wyjść przed szereg i zaaranżować wystrój małej łazienki tak, jak nie ma go nikt? Wystarczy, że przeczytacie ten artykuł i już będziecie mieli w głowie gotowy plan. Podpowiemy Wam gdzie szukać inspiracji oraz co zrobić, żeby mała łazienka była nie tylko pięknie urządzona, ale również praktyczna. To, na co warto zwrócić uwagę przy szukaniu inspiracji znajdziecie w poniższym akapicie.

Nasz pomysł na małą łazienkę

Pierwsza rzecz – ogrzewanie. Wiszący grzejnik, mimo, że przydaje się na przykład do wieszania prania, to jednak zajmuje sporo miejsca. Jeżeli robimy remont kompleksowy, to warto zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym. A dalej? Wanna czy prysznic? Dla nas zdecydowanie lepszym wyborem jest prysznic, bez dwóch zdań. Dlaczego? Zajmuje mniej miejsca, to jasne, ale z drugiej strony możemy wybudować półotwartą kabinę bez brodzika z odpływem umieszczonym bezpośrednio w posadzce. To rozwiązanie nie tyle pozwoli nam zaoszczędzić trochę miejsce, co da wrażenie (wizualne), że nasza łazienka jest po prostu większa. A dlaczego nie wanna? Kabina prysznicowa zajmuje około 100-120 cm, wykąpiecie się i zrelaksujecie w metrowej wannie? Natomiast jeżeli chodzi o umywalkę, to idealnym rozwiązaniem będzie płaska umywalka, zamontowana na szafce łazienkowej. Jeżeli dobrze zaplanujemy sobie odpływ to będziemy mieli do wykorzystania cała, pełnowartościową szafkę! Mało miejsca? wykorzystaj każdą możliwą wnękę na stworzenie dodatkowych półek na kosmetyki.

Barbara Milka

jest pasjonatem aranżacji wnętrz z wieloletnim doświadczeniem w branży. Specjalizuje się w tworzeniu funkcjonalnych i estetycznych przestrzeni, które odzwierciedlają osobowość i potrzeby użytkowników. Na Armaturawnetrz.pl regularnie publikuje artykuły pełne praktycznych porad, najnowszych trendów i kreatywnych pomysłów, które pomagają w realizacji projektów wnętrzarskich na każdym etapie.

Napisz komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.

Ciemny
Jasny