Biuro to miejsce, które ma być przyjazne pracownikom, dlatego powinno być odpowiednio urządzone. Powinniśmy zadbać o wybór właściwego oświetlenia, które ma zapewnić wszystkim możliwie najbardziej komfortową pracę. Jest to bardzo ważny aspekt, którego nie można pominąć, ponieważ pracownicy spędzają przed ekranami monitorów kilka godzin dziennie.

Oświetlenie biura zgodne z BHP

Pracodawcy muszą zadbać, aby oświetlenie w biurze było zgodne z normami BHP. Na biurko pracownika powinno padać światło o natężeniu oscylującym w granicach 500 luksów. Oświetlenie przy pomocy lamp LED łatwo spełnia te wymagania. Warto je więc zakupić, aby umożliwić naszym pracownikom jak najbardziej komfortową pracę.

Nie ma jednak nic lepszego niż naturalne światło dzienne. Powinno być ono dostępne dla pracowników jak najdłużej. Nie należy zasłaniać okien bez wyraźnej potrzeby, gdyż osoby pracujące w takim pomieszczeniu stają się senne i są bardziej podatne na stres.

Jakie lampy LED wybrać?

Zastosowanie lamp LED-owych w biurze przynosi same korzyści ( https://www.kanlux.com/pl/produkty/15977/wnetrza-biurowe ). Przede wszystkim pozwala osiągnąć duże oszczędności z tytułu zużywania mniejszej ilości energii. Tradycyjne lampy LED nie stanowią dużego obciążenia finansowego nawet dla najmniejszych firm. Oczywiście, jeśli zależy nam na jak najlepszej reprezentacyjności naszego pomieszczenia biurowego, to możemy wybrać lampy LED z dodatkowymi funkcjonalnościami.

Przy wyborze lampy LED nie kierujmy się tylko dużą ilością wytwarzanego przez nią światła. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, gdyż nadmiar światła potrafi oślepiać i prowadzić do zaburzeń widzenia. Źródła światła o zbyt wysokiej luminacji przyczyniają się do braku koncentracji, rozdrażnienia i bólu głowy.

Zalety oświetlenia biurowego LED

Lampy LED-owe spełniają wszystkie określone normy dotyczące prawidłowego oświetlenia biura. Zapewniają pracownikom korzystanie z neutralnego światła w pomieszczeniach biurowych oraz mają odpowiednie natężenie.

Dodatkowe zalety lamp LED-owych:

  • Zapobiegają męczeniu się wzroku.
  • Zużywają o połowę mniej energii niż tradycyjne źródła światła.
  • Posiadają bardzo wysoką skuteczność świetlną. Potrafią wygenerować duży strumień światła przy niskiej mocy.
  • Strumień ich światła jest równomierny.

Różnica między lampami LED a tradycyjnymi żarówkami

Żarówki LED od tradycyjnych różnią się przede wszystkim budową. W starych modelach drut wolframowy, który był umieszczony w szklanej bańce, odpowiadał za emitowanie światła. W lampach LED za źródło światła odpowiadają wysokiej jakości diody elektroluminescencyjne (LED) umieszczone w oprawach. Lampy LED nagrzewają się mniej niż zwykłe żarówki, a co za tym idzie, ich eksploatacja jest zdecydowanie tańsza.

Wiele firm przy produkcji żarówek LED nie przykłada dużej wagi do kwestii bezpieczeństwa. Dlatego warto stawiać na sprawdzonych producentów, którzy dbają o jakość swoich produktów. Na przykład firma Kanlux ma własne profesjonalne Laboratorium Badawcze Kanlux, w którym cały czas sprawdza jakość i bezpieczeństwo swoich produktów.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here