Szafa wnękowa zaprojektowana w ramach zabudowy meblowej jest świetną alternatywą dla gotowego mebla. Modele na wymiar dają nam możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni oraz dowolnego sposobu przechowywania w nich rzeczy.

Jak zaprojektować szafę wnękową ?

Projektując taki mebel, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na początku należy wybrać odpowiednie miejsce. Zabudowane szafy doskonale sprawdzą się w nietypowych pomieszczeniach czy wnękach, w szczególności o niewielkim metrażu, w których liczy się każdy centymetr. Po ustaleniu miejsca należy je zmierzyć, aby wybrać optymalny rozmiar mebla. Szafy do zabudowy są dobrą opcją nawet w przypadku ścian z krzywiznami. Nie bez znaczenia jest też funkcja przyszłego mebla. Zalecana głębokość garderoby wynosi 55-60 cm. Oczywiście, meble służące do przechowywania innych przedmiotów mogą być nieco płytsze.

Kolejnym etapem jest zaplanowanie wnętrza szafy. Dobrze, jeśli na dole mebla znajdą się pojemne szuflady, natomiast na poziomie wzroku i powyżej- półki. Na samej górze najlepiej zdecydować się na długi regał, obejmujący szerokość i długość szafy. Okaże się on doskonałym miejscem na przechowywanie gabarytowych przedmiotów. Dobry rozwiązaniem jest też montaż drążka, który będzie używany do wieszania ubrań. Polecane są też pewne dodatki jak wysuwane wieszaki, praktyczny system wolnego zamykania szuflad, boczne haczyki czy przesuwane kosze. Wszystkie te elementy sprawią, iż szafa stanie się meblem funkcjonalnym i wygodnym w codziennym użytkowaniu.

Szafa do zabudowy- jakie powinna mieć wymiary?

Najwięcej osób decyduje się na wykonanie garderoby na zamówienie, dzięki czemu jest ona idealnie dostosowana do wymiarów niestandardowego wnętrza. Szafa na zamówienie może mieć różne wymiary. Nie ma ograniczeń co do jej wysokości czy szerokości. Najczęściej sięga aż po sam sufit, dzięki czemu gwarantuje dużą ilość miejsca do przechowywania.

Projektowanie szafy- praktyczne porady

Korpus szafy podzielmy na minimum 2 części, w których znajdą się takie elementy jak:

  • półki na buty,

  • drążki,

  • szuflady,

  • wysuwane kosze,

  • wieszaki itp.

Dobrze, jeśli dostępne w szafie miejsce zostanie zorganizowane w taki sposób, aby zmieściła się w nim nie tylko odzież i buty, ale też akcesoria gospodarcze. W niewielkich wnętrzach doskonale sprawdzi się model z lustrem, który optycznie powiększy pomieszczenie. Projektując swoją własną garderobę, możemy zainspirować się propozycjami producenta. Nie zapomnijmy również o odpowiednim oświetleniu wnętrza mebla. Do tego celu przydadzą się oprawy LED.

Szafa do zabudowy jest znakomitą opcją zwłaszcza w przypadku małych mieszkań, w których chcemy wykorzystać każde dostępne miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here