Patrząc na współczesne trendy, czasy plastikowych krzeseł ze stolikiem i parasolką minęły bezpowrotnie. Coraz bardziej naszą uwagę przyciągają nietypowe meble ogrodowe, często nie zakupione w markecie, ale raczej stworzone na zasadzie recyklingu – jedno stało się drugim. Oczywiście, aby samemu stworzyć pełnowartościowy zestaw mebli ogrodowych trzeba dysponować odpowiednim zapleczem technicznym, odpowiednimi umiejętnościami a także sporą ilością wolnego czasu. Niemniej jednak, jeżeli zapewnimy sobie wszystkie wyżej wymienione rzeczy, możemy być pewni, że w naszym ogrodzie pojawią się meble będące na granicy małych dzieł sztuki, a przede wszystkim nietuzinkowe meble ogrodowe, których nie zazdrościć będą nam wszyscy sąsiedzi. Jaki jest jeszcze plus mebli, które sami zrobiliśmy? Na pewno ich unikalność, w końcu nie jest to produkt „made in chine” czy masowa produkcja, ale pojedynczy produkt, który nigdy u nikogo się nie powtórzy. I na pewno rozpierająca nas duma, że dokonaliśmy czegoś, co będzie służyło i sprawiało satysfakcję całej rodzinie. A gdzie szukać inspiracji? Zaraz Wam podpowiemy!

Meble ogrodowe – zrób je sam!

Z czego zrobić wyjątkowe meble ogrodowe? Inspiracji jest wiele, ale my wam przedstawimy kilka, takich, które uważamy za najciekawsze. Na pierwszym miejscu listy znajdziemy oczywiście, bardzo modne ostatnio palety. Może nie są najbardziej wyjątkowe, ale ich uniwersalność przysporzyła im bardzo wielu fanów. Można z nich tworzyć zarówno sofy, czy narożniki, jak i stoliki. Świetnie wyglądają w wersji surowej oraz pomalowane na najróżniejsze kolory. Kolejnym świetnym produktem do wykorzystania w tworzeniu mebli ogrodowych są bale drewniane. Meble z bali są rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają design a dopiero na drugim miejscu komfort. Może nie są najwygodniejsze, ale za to jak one wyglądają! A teraz coś nie z drewna – betonowe bloczki! No może nie do końca nie drewna, bo jednak bloczki posłużą jako nogi ławki czy stolika, ale połączenie surowego betonu z drewnianymi deskami jest co najmniej genialne!

1 KOMENTARZ

  1. Meble z technorattanu też coraz bardziej cieszą się popularnością. To szczególnie materiał odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne jak np. promienie UV, deszcz czy nawet mróz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here