Każda bateria łazienkowa czy kuchenna w wyniku użytkowania z czasem ulega awarii. Gdy zaczyna przeciekać z niej woda, a ruchomość uchwytu jest ograniczona, to wówczas konieczna jest jej wymiana. Wykonanie tej czynności wcale nie musi oznaczać angażowania fachowca. Posiadając odrobinę umiejętności i stosując się, do instrukcji dołączonej do opakowania baterię można wymienić samodzielnie. O czym trzeba pamiętać podczas jej montażu oraz jak go przeprowadzić krok po kroku?

Jaka bateria jest najlepszym wyborem?

Gdy zamontowana w łazience czy kuchni bateria ulegnie awarii, to wówczas trzeba zakupić nową. Sklep arenalazienek.pl oferuje różnorodne baterie oraz pozostałe akcesori, zatem każdy klient może wybrać taki produkt, który będzie odpowiedni. Dobrze dobrana bateria zlewozmywakowa w dużym stopniu wpływa na pobór wody oraz pozwala na komfortowe zmywanie naczyń.

W opakowaniu z nową baterią bardzo często znajdują się elementy niezbędne do przeprowadzenia montażu. Można wśród nich wymienić:

  • przyłącza elastyczne

  • komplet mocujący

  • uszczelki

  • ciężarek do węża

Po zakupie odpowiedniego zestawu można przystąpić do demontażu starej baterii i wymiany jej na nową.

Montaż baterii krok po kroku

Wymiana wcale nie jest trudna ani czasochłonna. Montaż odbywa się podobnie, zarówno w przypadku baterii kuchennej, jak i łazienkowej. Nowoczesne modele można zamontować w bardzo łatwy sposób. Prace związane z montażem należy rozpocząć od przygotowania:

  • baterii i zestawu montażowego

  • ściereczki do wycierania ewentualnych zachlapań

  • pojemnika, do którego będzie można usunąć pozostałą w rurach wodę

  • klucza nastawnego oraz kombinerek

Prace związane z wymianą baterii należy zawsze rozpocząć od zakręcenia zaworu głównego wody oraz pozostawienia otwartego przepływu baterii, w celu opróżnienia instalacji.

Demontaż starej baterii rozpoczyna się od poluzowania wężyków doprowadzających ciepłą oraz zimną wodę. Czynność tą należy wykonać przy pomocy przygotowanych wcześniej narzędzi. Kluczem nastawnym należy odkręcić nakrętkę mocującą korpus armatury. Po usunięciu zestawu mocującego można wyciągnąć starą baterię z otworu i przystąpić do montażu nowej.

W tym celu należy najpierw zamocować wężyki doprowadzające wodę do baterii. Ważne jest, aby delikatnie dokręcić je kluczem, gdyż dzięki temu można zmniejszyć ryzyko późniejszych nieszczelności oraz kapania wody. Gdy w zestawie znajdują się uszczelki, to trzeba je koniecznie założyć pod śruby mocujące i dokręcić je ostrożnie do zaworów ciepłej i zimnej wody.

Po wykonaniu tych czynności w otwór po zużytej baterii należy włożyć nową i dobrze ustawić jej wylewkę. W celu zapewnienia jej stabilności od dołu warto umieścić podkładki i śruby mocujące.

Gdy w zestawie znajduje się wąż z natryskiem, to na tym etapie można dokonać jego montażu.

Kolejnym krokiem jest podłączenie wężyków, które doprowadzają wodę do instalacji. Na koniec należy delikatnie odkręcić zawory i upewnić się, czy połączenia są szczelne. Każda prawidłowo wymieniona bateria kuchenna czy łazienkowa potrafi działać niezawodnie przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here