Minimalistyczne wnętrza cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Prostą, a zarazem efektowną łazienkę możemy zaaranżować samodzielnie. Czasami wystarczy jedynie dawka inspiracji, którą możemy znaleźć w sieci. Istotne jest to, aby pomieszczenie było spójne, a jednocześnie niesztampowe.

Powinno ono posiadać indywidualny charakter, który będzie zgodny z naszymi osobistymi upodobaniami. Oczywiście nie możemy zrezygnować z funkcjonalności, gdyż to właśnie ona jest najważniejsza. Poniżej przedstawiono kilka praktycznych wskazówek.

Wykończenie podłóg oraz ścian. Użyj eleganckich paneli!

Nieprawdą jest, że podłogi w łazience muszą być pokryte tradycyjnymi płytkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na eleganckie panele. Oczywiście nie są to deski, które kładziemy w salonie, czy też sypialni. Panele do łazienki cechują się wyjątkowymi parametrami. Przede wszystkim wykazują one podwyższoną odporność na wilgoć. Mogą być one montowane na ogrzewanie podłogowe. Nie ma ryzyka, że ich powierzchnia ulegnie deformacji pod wpływem wody. Taka podłoga jest również odporna na uderzenia mechaniczne, czy też inne niekorzystne warunki eksploatacji. Planując łazienkę w prostym stylu, warto wziąć pod uwagę jasne i naturalne panele. Dużym zainteresowaniem cieszy się biel, beż, czy też subtelna szarość. Oczywiście ostateczna decyzja należy do nas. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań powinni postawić na klasyczne płytki, które nigdy nie wyjdą z mody.

Jeśli chodzi o ściany, to dobrze jest postawić na jasne odcienie. Biała łazienka będzie sprawiać wrażenie czystej i uporządkowanej. Dodatkowym plusem jest fakt, że będzie ona wydawać się optycznie większa. Dużą popularnością cieszy się mozaika szklanka, która może prezentować się niezwykle oryginalnie i ciekawie. Niebanalnie może wyglądać również pas z kolorowych płytek, które będą fantastycznie kontrastować z bielą.

Masz dużą łazienkę? Bierz wannę, najlepiej w zabudowie

Z pewnością wiele osób stanie przed dylematem – wanna czy prysznic? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od naszych preferencji. Należy zdecydować, co jest dla nas wygodniejsze. Nie bez znaczenia jest również wielkość pomieszczenia. Jeśli łazienka jest duża, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstawić oba urządzenia. W małych wnętrzach najlepiej sprawdzi się wanna prostokątna w zabudowie. Świetnie wtopi się ona w otoczenie, co pozytywnie wpłynie na wygląd wizualny łazienki. Będzie ona sprawiać wrażenie dopracowanej i czystej. Wanna obudowana płytkami może również wyróżniać się – w takiej sytuacji to ona będzie stanowić centralny punk aranżacji. Zdecydowana większość osób decyduje się na modele prostokątne, jednak interesującą propozycją wydają się również wanny narożne.

Zlewozmywak powinien swoim wzornictwem nawiązywać do pozostałych elementów. Dobrą propozycją są modele montowane na blacie. Przestrzeń poniżej możemy sukcesywnie wykorzystać – oczywiście będą znajdować się tam rury, jednak z powodzeniem pomieścimy tam detergenty, czy też kosz na drobne odpady. Jeśli w pomieszczeniu będzie znajdować się toaleta, to powinna ona wyróżniać się subtelnym wzornictwem. Zwróćmy uwagę na armaturę. Nie powinna ona mieć zbyt fantazyjnych kształtów.

Do małej łazienki używaj mebli na nóżkach. Mniej przytłaczają.

Lepiej nie przesadzać z ilością mebli. W niewielkich łazienkach dobrze sprawdzą się szafki umieszczone na nóżkach. Wyglądają one lekko, a zarazem nowocześnie. Warto jest postawić na neutralne barwy, które cechują się wysoką uniwersalnością. Wszelkie kosmetyki, ręczniki, czy też inne akcesoria powinny być schowane. Jeśli w łazience posiadamy pralkę, to dobrze jest pomyśleć o jej zabudowie. Nie jest to sprzęt, który warto eksponować. Oczywiście nie musimy rezygnować z półek wiszących, czy też wnęk ściennych, jednak pamiętajmy, że im więcej drobiazgów zostanie wystawionych, tym większy nieład będzie panował w pomieszczeniu.

Jeśli oświetlenie w łazience to tylko LEDowe.

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Im jaśniejsze wnętrze, tym optycznie przestronniejsze. Wiele osób stawia na ledowe oświetlenie półek. Na specjalną uwagę zasługuje podświetlenie wanny, które przyciąga wzrok, a dodatkowo tworzy magiczny klimat. Nie zapomnijmy o koszu na bieliznę. Jeśli chodzi o dodatki, to w tym przypadku mniej znaczy więcej. Czasami wystarczy dekoracyjne lustro, czy też kwiaty. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każda roślinność przetrwa specyficzne warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here